Zajmujemy się zarówno projektowaniem jak i budową szaf sterowniczych. Oferujemy usługi doboru aparatury łączeniowej jak również rozwiązań napędowych i komunikacyjnych.

  1. Procedura: Obowiązkiem producenta maszyny jest przekazanie klientowi kompletu dokumentacji technicznej. Nieodzownym elementem jest schemat elektryczny na potrzeby m.in. służb utrzymania ruchu. Niejednokrotnie w przemyśle zdarzają się jednak sytuacje, że schemat elektryczny tworzony jest pod grupę urządzeń i nie zawiera aktualizacji dotyczacych specyfiki konkretnego modelu. Jest to oczywisty błąd jednak najczęściej o braku aktualnej dokumentacji, kupujący dowiaduje się od służb utrzymania ruchu w momencie gdy dojdzie do awarii.

Aby uniknąć powyższych sytuacji, firma PROautomatyka podczas każdego wdrożenia przeprowadza procedurę sprawdzenia dokumentacji. Dzięki temu schemat elektryczny jest zawsze aktualny i odpowiada produktom posiadanym przez klienta.

  1. Jakość wynikająca z doświadczenia: Często spotykanymi błędami w schematach elektrycznych są błędy dotyczące opisów. Choć schemat narysowany jest poprawnie odwołania mogą nie pasować do fizycznych połączeń. Dzieje się tak często z powodu braku dedykowanego oprogramowania, które wyposażone byłoby w systemy wspomagania prac inżynierskich (CAE). W naszym przypadku przedstawione sytuacje nie mają prawa mieć miejsca. Stosowane przez nas specjalistyczne oprogramowanie czuwa nad poprawnością odwołań. Tworząc je automatycznie wyklucza możliwość popełnienia błędu przez projektanta.

Ciekawostka:

Aby dostarczyć całej ludzkości energii elektrycznej, potrzeba – zaledwie lub aż – powierzchni całej Hiszpanii, aby przy dzisiejszym zapotrzebowaniu pokryć je przy pomocy ogniw słonecznych o obecnej wydajności.