Nasze maszyny niejednokrotnie były wyposażone w cele zrobotyzowane. Dzięki temu możemy zaoferować swoje doświadczenie w systemach robotowych. Jeśli chcesz doposażyć swój park maszynowy chętnie doradzimy w wyborze i zaoferujemy swoją pomoc.

    1. Bezpieczeństwo – Cele zrobotyzowane to nie rzadko prawdziwe wyzwanie i nie mamy na myśli wyłącznie prac wdrożeniowych. Już na etapie projektowania celi trzeba rozwiązać szereg skomplikowanych problemów związanych z bezpieczeństwem na stanowisku pracy z robotem. Tylko doświadczony zespół potrafi sprostać wszystkim stawianym wymaganiom. 
    1. Komunikacja – Do komunikacji z robotami preferujemy korzystanie z najnowszych protokołów komunikacyjnych. Pozwala to znacznie uprościć proces wymiany danych pomiędzy jednostkami i zapewnić możliwość dokładnej i wnikliwej diagnostyki już po stronie serca całego układu jakim zazwyczaj jest sterownik PLC.
  1. Nasz cel: Jak najmniej pracy operatora przy obsłudze robota – Jednym z głównych zadań jakie stawiamy przed sobą projektując układy zrobotyzowane, jest zaproponowanie i wdrożenie takiego systemu aby obsługa robota w jak największym stopniu odbywała się automatycznie. Robotyzacja stanowisk pracy jest słuszna tylko wtedy gdy nie generuje większej ilości pracy po jej przeprowadzeniu. Wbrew pozorom to twierdzenie ma również zastosowanie w przypadku gdy chcemy otrzymać większą powtarzalność produkowanych detali.



Ciekawostka:

W japońskich lasach, w cieniu góry Fuji, swoją siedzibę posiada firma Fanuc. 22 hale produkcyjne pozbawione okien i ogrzewania skrywają jedno z największych osiągnięć współczesnej robotyzacji. Przy zgaszonym świetle 24 godziny na dobę roboty produkują roboty. Niektórzy twierdzą, że w niedalekiej przyszłości Fanuc zmieni nazwę na Skynet.